Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

25,8% głosów. Tyle otrzymały dwie główne partie - znajdująca się w koalicji rządzącej Partia Socjaldemokratyczna (PSD), jak i Partia Narodowo-Liberalne (PNL) będąca największą siłą wśród ugrupowań opozycyjnych. To na razie wstępne wyniki, ale pokazują że w nadchodzących wyborach parlamentarnych może dojść nawet do zmiany władzy

25,8% dla PSD, 25,8% dla PNL, trzeci wynik (23,9%) dla USR Plus - uchodzącego za antysystemowe ugrupowania, któremu wielu komentatorów nie dawało większych szans na przetrwanie. Pozostałe partie uzyskały po ok. 5% głosów i jeszcze nie wiadomo, czy wszystkie przekroczą wymagany próg wyborczy.

Frekwencja wyniosła nieco ponad 46%, natomiast kolejnych 38% uprawnionych wzieło udział w referendum zorganizowanym przez prezydenta Klausa Iohannisa. Obywatele odpowiadali w nim na dwa pytania dotyczące zakazu zmian w kodeksie karnym i wymiarze sprawiedliwości forsowanych przez rząd, które wielokrotnie były negatywnie komentowane przez opozycję i niektóre instytucje europejskie. Wszystko wskazuje na to, że referendum poszło po myśli prezydenta, który wezwał rząd do rezygnacji.

Fot. Digi24.ro