Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok pierwszej instancji, skazując Liviu Dragnę na karę trzech i pół roku pozbawienia wolności. To efekt sprawy związanej z działaczkami partii socjaldemokratycznej, które miały być na jego polecenie fikcyjnie zatrudnione

Poprzedni wyrok w tej sprawie zapadł w czerwcu ubiegłego roku. Wtedy jednak nie był on prawomocny. Teraz liderowi PSD nie przysługuje odwołanie od wyroku. Co ciekawe, tylko on usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia. Pozostałe osoby zamieszane w sprawę usłyszały wyroki w zawieszeniu lub zostały uniewinnione.

W poprzednich latach Liviu Dragnea nie mógł piastować urzędu premiera mimo, że jest liderem partii mającej wraz z koalicjantem większość w parlamencie. Ciążył bowiem na nim już wyrok w zawieszeniu za oszustwa wyborcze z 2016 roku. Cały czas był on jednak bezsprzecznie liderem PSD. Teraz wiele wskazuje na to, że kariera polityczna Dragnei się zakończy.

To kolejny cios dla rządzących socjaldemokratów. W wyniku niedzielnych wyborów do europarlamentu PSD otrzymała 24,9% głosów - o 3% mniej niż pozostająca w opozycji Partia Narodowo-Liberalna (PNL). Problemy lidera i przegrana w wyborach do europarlamentu to dla PSD słaby prognostyk na następne wybory parlamentarne.