Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Zbliża się wiosna, a wraz z nią Mărțișor - święto mające rzymskie korzenie. Tradycja nakazuje, aby przekazywać sobie wtedy drobne upominki - zawieszki, wstążki i inne drobiazgi. Zwykle mają one biało-czerwony kolor, co skłoniło Instytut Polski w Bukareszcie do przeprowadzenia ciekawego konkursu. Polega on na zaprojektowaniu wiosennego amuletu nawiązującego do polskiej kultury.

Konkurs ma charakter otwarty. Oznacza to, że może wziąć w nim udział każdy zainteresowany. Pula nagród wynosi 800 euro. Dodatkowo, zwycięski projekt trafi do masowej produkcji. Skąd pomysł na konkurs?

"Podobieństwo biało-czerwonych narodowych barw Polski do kolorów nitek rumuńskiego amuletu wiosennego, czyli mărțișora, to świetna okazja, aby powstał projekt ozdoby, która nawiązywałaby do polskiej kultury lub tradycji. Po niezwykle udanej pierwszej edycji konkursu na „polskiego mărțișora”, która odbyła się w 2014 roku, po raz drugi szukamy najciekawszych i najbardziej nowatorskich projektów" - czytamy na stronie organizatora.

Szczegóły konkursu można znaleźć w poniższym regulaminie.

Fot. Instytut Polski w Bukareszcie