Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

W walce o możliwość udziału w tegorocznej edycji Eurowizji starło się ośmiu wykonawców i dwa duety. W finale liczyły się już tylko trzy utwory. Ostatecznie zdecydowano, że Rumunię będzie reprezentować Ilinca i Alex Florea wykonujący piosenkę "Yodel It!".

Dziesiątka wykonawców została wybrana przez jury (lista znajduje się u dołu artykułu). 26 lutego, w wyniku głosowania publiczności zgromadzonej przed ekranami telewizorów i komputerów wyłoniono spośród nich trójkę finalistów:

Ilinca ft. Alex Florea -Yodel It!
Mihai - I Won't Surrender
Instinct - Petale (Petals)

Wśród nich znalazł się między innymi Mihai, który brał już udział w Eurowizji w 2006 roku. W wyniku głosowania, które odbyło się 5 marca, zwyciężyła jednak para Ilinca & Alex Florea wykonująca utwór "Yodel It!", który będą mogli zaprezentować szerokiej publiczności podczas tegorocznego konkursu. Przypominamy, że odbędzie się on już 11go maja w Kijowie. Już teraz można jednak zobaczyć (a przede wszystkim posłuchać) reprezentantów Rumunii.

Obydwoje artyści znani są w Rumunii z udziału w programach "X-Factor" i "The Voice of Romania". Pochodząca z muzykalnej rodziny Ilinca śpiewa od siódmego roku życia. Studiujący na Uniwersytecie im. Owidiusza w Konstancy Alex zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku szesnastu lat. Obydwoje, oprócz wspomnianych programów telewizyjnych, mają już za sobą występy na licznych festiwalach.

Oto dziesiątka finalistów, spośród których wyłoniono zwycięską parę:

Ana-Maria Mirică - Spune-mi tu (Tell me)
Ilinca ft. Alex Florea -Yodel It!
Eduard Santha - Wild Child
Xandra - Walk On By
Mihai - I Won't Surrender
Maxim - Adu-ți aminte (Remember)
Tavi Colen & Emma - We Own the Night
Instinct - Petale (Petals)
Ramona Nerra - Save Me
Cristina Vasiu - Set the Skies on Fire

Fot. www.tvr.ro